fbpx

Marcin Wortmann

na 16 listopada 2017

Doktorant w Katedrze Wokalistyki Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem studia II stopnia na UMFC w Warszawie na wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof.Włodzimierza Zalewskiego. Jest absolwentem Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.Oskara Kolberga w Radomiu; wydział instrumentalny – specjalizacja skrzypce w klasie prof.Niny Minko.

Od 2000 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie w spektaklach Miss Sajgon, Koty, Taniec Wampirów, Upiór w operze, Nędznicy, Deszczowa piosenka i Mamma Mia.

Swoje umiejętności taneczne szkolił u wielu znanych choreografów w Polsce i za granicą m. in.u Stephana Reynolds’a, Thierry Vergera, Anthony Key’a , Piotra Jagielskiego, Anny Godowskiej, Alasana Wat’a.

Współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni (Fame), Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu (A Chorus Line), Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie (Sen nocy letniej). Był konsultatntem muzycznym filmu Karol. Człowiek, który został papieżem w reż. Giaccomo Battiato.

Z Warsztatową Akademią Musicalową związany od początku jako instruktor emisji głosu, zespołu wokalnego i kierownik muzyczny.


Kontynuuj czytanie

Następny wpis

Oliwia Piskalska


Thumbnail
Poprzedni post

Mateusz Stoczkowski


Thumbnail
[There are no radio stations in the database]