fbpx

Warsztatowa Akademia Musicalowa

Warsztatowa Akademia Musicalowa – w skrócie WAM – jest Niepubliczną Placówką Oświatową, która powstała w październiku 2006 roku specjalnie dla utalentowanych młodych ludzi pragnących realizować swoje artystyczne marzenia. Jej założycielem jest Paweł Podgórski aktor i pedagog od lat związany z Teatrem Muzycznym Roma, w którym wykonywał główne role w musicalach: „Upiór w Operze”, ” Taniec Wampirów”, „Koty”, „Grease” czy „Miss Saigon”.

Celem Warsztatowej Akademii Musicalowej jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności niezbędnych młodym artystom musicalowym oraz przygotowywanie autorskich projektów teatralnych, filmowych oraz muzycznych.

Wychowankowie naszej szkoły uczą się w swoich grupach wiekowych wielu technik tańca, akrobatyki, śpiewu musicalowego i estradowego oraz uczestniczą w zajęciach aktorskich. Zajęcia odbywają się w dwóch siedzibach, w profesjonalnie przygotowanych salach. WAM dysponuje także własnym studiem nagrań oraz profesjonalnym sprzętem do zajęć akrobatycznych.

Nasza kadra to aktywni zawodowo artyści, występujący na wielu muzycznych i dramatycznych scenach w Polsce i zagranicą oraz zawodowi instruktorzy i wykładowcy.

Cechuje ich prawdziwa pasja do pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wieloletnie doświadczenie. Nasi instruktorzy poza rzetelnym przygotowaniem warsztatowym do zajęć, pamiętają o konieczności zagwarantowania swoim wychowankom okazji do zabawy.

Nasi młodzi artyści biorą udział w licznych wyjazdach krajowych i zagranicznych do takich miast jak New York, Paryż, Londyn, Kraków czy Gdynia podczas których występują oraz kształcą się warsztatowo pod okiem znakomitych artystów musicalowych. Ferie zimowe i wakacje letnie mogą spędzać na obozach musicalowych WAM.

Honorowy patronat nad Akademią sprawuje Teatr Muzyczny Roma  w Warszawie, który wielokrotnie doceniał naszych wychowanków angażując ich do swoich inscenizacji słynnych musicalowych produkcji.

Ponadto wychowankowie WAM biorą udział w prestiżowych uroczystościach, występują w filmach i serialach, pracują w dubbingu oraz nagrywają płyty. Droga do kariery artystycznej jest przed nimi otwarta bowiem wynoszą zaawansowane umiejętności w zakresie gry aktorskiej, tańca oraz śpiewu.

„Chcę pomagać młodym ludziom w realizowaniu marzeń, rozwijać ich pasję a przede wszystkim dawać radość"

Paweł Podgórski

[elfsight_instagram_feed id="1"] 

Chcesz się dowiedzieć więcej o WAM?

[There are no radio stations in the database]